Egyik barátunk mesélte az ötletbörzén, hogy látott valahol egy olyan játékot ahol homokból lehetett előásni "régészeti leletet". Ez alapján nekünk is meglódult a fantáziánk és bevállaltuk, hogy készítünk egy mini "régészeti lelőhelyet".
Ehhez barátaink felajánlottak egy asztalt amire mi rádolgoztunk egy keretet.
Kerestünk egy megfelelő dinoszaurusz csontváz rajzot, amit felnagyítottunk a kellő méretre.
Átjelöltük egy döngölt enyhén nedves homokfelületre, amiből célszerszámokkal (pl.: kávéskanál) készítettünk egy negatív formát. Erre a mintára felvittünk egy néhány mm vastag modellgipsz réteget, ezután gipszből és üvegszálas hálóból plusz erősítést kapott a felület, ami így már kiemelhetővé vállt a homok formából.
Ezt az üvegszál erősítésű gipszlemezt belehelyeztük a kerettel ellátott asztalba, a széleket kiegészítettük, kapott egy felületi impregnálást és egy enyhe színezést.
A helyszínen rákerült néhány vödör homok, készítettünk mellé ecseteket és kezdődhetett a játék. Meglepetésünkre nem csak gyerekek a felnőttek is élvezettel söprögették a "dínócsontvázról " a homokot míg az teljes valójában elő nem tűnt.
Egyébként Magyarországon a valóságban is találtak dinoszaurusz csontokat az Iharkuti bauxitbánya külszíni fejtése során, itt található róla egy kis leírás.