Az egyik művész tanár Anita, felvette velünk a kapcsolatot, hogy szívesen kihozna a műhelyünkbe gyerekeket. Mi javasoltuk, ha már kijönnek Tényőre akkor tegyünk egy sétát és nézzünk meg más,itt lévő munkánkat is.
Első utunk a Vadász betérő mellett vezetett, itt láthattak a gyerekek egy általunk festett szekkó-t amely egy játékos hangulatú szakácsot ábrázol.
Az utca túl oldalán az Ady Endre iskola egyik ablakát néztük meg melyet mozaikok és rogyasztott üvegek díszítenek egy a Hundertwasser stílusára emlékeztető kompozícióban, amely egy Ady portrét és egy idézetet is tartalmaz. Anita férje Artúr a másik kísérő tanár közben fotókat is készített.
Eljutottunk az óvodához, itt megnézhették a gyerekek a már említett „Kalákában a Kalákával” készített mesejelenetet.
A következő állomás a Nicolas panzió volt, ahol a konferencia teremben látható munkánkat nézték meg a gyerekek. A mennyezeti képen ősi kultúrák szimbólumait dolgoztuk fel, az oldalfalon pedig antik írástöredékek ábrázolása képez egy kompozíciót.
Ezután egy kellemes sétával eljutottunk a műhelyhez. Itt a gyerekek a munkákon kívül a perecet és a falusi hangulatot is megízlelhették. Kergették a macskáinkat, simogatták a törpenyuszikat, ismerkedtek Brúnó kutyával… csak ajánlani tudom a pedagógusoknak, hogy a 8-12 éves városi gyerekeket vigyék ki falura állatot simogatni, lovagolni, valódi kemencébe sült langallót enni! A műhelyben általunk készített sablonokkal, félkész munkákkal és kész kompozíciókkal ismertettük a rogyasztott üveg készítésének menetét. Program lezárásképpen egy sétát tettünk a környéken, a telkünk
Mikor visszaértünk a gyerekek még egy feladatot kaptak: ki kell deríteniük, hogy Győrben hol találhatók Péternek köztéri munkái, aki a legjobban teljesíti a feladatot az félévkor egy általunk készített névre szóló ajándékot kap.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése